Vojevůdci I.

15. února 2014 v 17:27 | Ady Neko |  Royal family
Že by si s bratry byli tak podobní? Příběh démona a archanděla.Dvou vojevůdců.Luciuse a Zachariela."Sethe…kde jsi zase byl tak dlouho? Neříkej že s Kassielem" Podíval se na svého démonského bratra vyčítavě. Drobný tmavovlásek s jen začervenal s sklopil hlavu.Starší s ní jen nechápavě zakroutil.
"Stejně pořád nechápu ,jak tam s ním můžeš vydržet celé dny"Zamrmlal otráveně. Jeho bratr se od té doby co s dal dohromady s Kassielem doma skoro neukazoval a to mu vadilo.Byl nezvyk být doma tak osamělý ,jelikož měl otec spoustu práce, jakožto vladař pekla a on neměl moc přátel.Většina byla bojového rázu.Také vojevůdci a bojovníci.S těmi si nemohl povídat o ničem jiném než o boji a to mu začínalo vadit.Potřeboval rozptýlení.
"Tak si taky někoho najdi a uvidíš jaké to je"Vyrušila ho z rozjímání Sethova slova.Překvapeně se na něj podíval.
"Cože?"
"Najdi si někoho Lu.Vlastně se divím že ještě nikoho nemáš.Kamkoliv přijdeš hned po tobě někdo slintá.Ať už démonky ,nebo démoni"Mrkl na něj Seth.
"To je blbost proč bych…..vlastně bych i mohl.."Zamyslel se Lucius nahlas.Seth se usmál.
"Já jdu za otcem.Uvídíme se!"A odešel.Lucius se zamyslel.Je tohle to rozptýlení co potřebuje?Mohl by to zkusit.Vydal se pryč.
Ráno o probrala bolest hlavy a otravné pekelné slunce.Zle zamručel a posadil se.Jeho hlava zaprotestovala prudkým zatočením ,až se za ni musel chytit a chvíli to rozmrkávat.Rozhlédl se po pokoji.Neznal to tu ,ale ihned poznal kde se nachází.Podíval se zpět na postel ,kde ležela sladce oddechující rudovlasá démonka, která ho včera svedla.Zašklebil se a začal se sbírat z postele.Mezi věcmi na podlaze začal hledat ty své.Oblékl se a vydal se pryč z toho bordelu.O démonku se nestaral.Vlastně ji ani neznal.Zamířil si to k paláci a přitom se znovu zamyslel.Tím vztahem Seth myslel trvalý vztah.Né ten na jednu noc, který on měl.
Vešel do svých komnat, kde už na něj ale někdo čekal.
"Iris?"Pozvedl překvapeně obočí.Na jeho posteli seděla bělovlasá démonka a hleděla na něj svýma žlutýma očima.

"Co jsi tak překvapený Lu? To tě nemůžu ani navštívit ,aniž by ses na mě čučel jako na ducha?"Ušklíbla se pobaveně a vstala.Objala ho.On jí objetí opětoval.
"Chybělas mi.A já tobě?"
"To víš že ty mně taky"Usmála se a pustila ho.
"Podařilo se ti ho chytit?"Pozvedl Lucius tázavě obočí.Ona se naoko rozzlobila.
"Copak ty o mně pochybuješ? To si teda vyprošuju!" Zasyčela.Lucius protáhnul obličej.
"Jasně že nepochybuju Iris….už tolikrát jsi mi zachránila zadek ,že bych o tobě nikdy nepochyboval"
Iris, jedna z velitelek Luciferovi armády se rozesmála.
"Tak to je pravda" Rozesmál se i Lucius.
"Už jsi podávala hlášení otci?"Zeptal se Lucius.Iris kývla.
"Yop….můj úspěch ho potěšil…pojď ukážu ho i tobě"Chytla ho za ruku a táhla ven v paláce.Postavila se na prostorné nádvoří a třikrát silně hvízdla na prsty.Mohutné tělo zastínilo slunce a Lucius sebou trhnul ,když před nimi přistál mohutný černý drak.
"Páni …je úžasnej"Vydechl.
"Ale nepovídej…nevím komu se podařilo zkrotit Velkou kočku!" Šťouchla do něj.
"Jo..ale tohle je paráda…už teď vidím že je silný" Řekl Lucius a také zapískal.Zem se trochu otřásla a z bran paláce vyšel mohutný hrdý lev.Pán zvířecích démonů.
"Vyzkoušíme jak je rychlý"Usmál se Lucius a vyhoupl se lvovi na hřbet.Iris zase na drakův.Oba jako na povel vzlétli.

O několik hodin později oba znovu přistáli před palácem.Všichni udýchaní.
"Tak dobře…rychlostí se nám vyrovná….co bys řekla na to ,abychom ho zítra vzali na frontu ,abychom si vyzkoušeli jeho bojové schopnosti?"Usmál se Lucius.Iris souhlasila.
"Ale až zítra ,už jsem unavená"Lucius jí s úsměvem přitakal ,že on taky.Vydali se k němu na pokoj ,kde jí dovolil zůstat.
Iris.Znal ji už od malička.Byla silná. Silnější než jakákoliv jiná démonka ,kterou kdy potkal.Možná proto ji otec vyvolil jako první vojevůdkyni jeho armád.Netajil se tím že ho to šokovalo ,ostatně tak jako mnoho dalších, ale Iris si dokázala vydobýt respekt.Už několikrát mu v bitvě zachránila život.A on jí byl vděčný.Byli partnery v boji a přáteli.Velice dobrými.

Druhý den se vydali na bojiště a Lucius byl jako ve svém živlu.Spíše jako o smrt nepřátel mu šlo o rivalství s Iris.Otočil hlavou a zadíval se na ní.Zrovna zápolila s jedním zřejmě dobrým andělem ,jelikož ho nešetřila.Šlo vidět že si boj užívá.
"Neměl by ses soustředit více na nás ,než na ni?"Probral ho šepot.Rychle se rozmáchl za sebe ale pěst v okované rukavici zastavila cizí.
"Znáš mě Zachary…."Ušklíbl se a zahleděl se na zářící postavu s dvěma páry bělostných křídel.
"Proto se tolik divím Luciusi"Oplatil mu archanděl úšklebek a jeho ruku pustil.
"Představíš mě?"Provokoval Zachariel.
"Možná někdy"Pokrčil Lucius rameny a v očích mu pobaveně zajiskřilo.Zachariel se pod helmou usmál a rozmáchl se mečem.Minul.Ještě chvíli kolem sebe kroužili jako supi v už nacvičeném rituálu. Dva vojevůdci.Dva rivalové a protivníci.Stejně silní ,stejně odhodlaní vyhrát.Ozval se řev a Zachariel se sklonil ,aby ho netrefil černý ocas porostlý trny.I drakova tlama cvakla naprázdno ,jelikož uskočil.Iris k nim vklidu došla.
"Ale notááák….dva na jednoho?"Rozesmál se Zachariel.
"Na tebe bychom potřebovali být nejméně tři"Zasmál se i Lucius.Zachariel ukázal na draka ,který na něj cenil zuby.
"Jeho nepočítám"Mávnul Lucius rukou a švihl mečem ,který Zachariel zablokoval svým.Iris je s nakrčeným obočím sledovala.Drak čekal a příkaz ,který nepřicházel.
Ozvaly se tóny rohů ,které ohlašovaly ústup andělského vojska.Zachariel roztáhnul svá křídla a nechtěně se tak vystavil meči ,který ale nedopadl.Lucius ho místo toho zastrčil zpátky do pochvy.
"Tak příště"Řekl rozjařeně.Zachariel kývnul hlavou a vznesl se.Lucius se s dobrou náladou zadíval na Iris.Jeho výraz se změnil ,když shlédnul ten její.
"Děje se něco?"Nechápal.
"Pak si promluvíme"Odbyla ho Iris a vyšvihla se svému drakovi mezi křídla.On se vznesl.

VEČER V LUCIUSOVĚ POKOJI
"Tak mi pověz co to mělo znamenat….ten tvůj výraz"Připoměl se Lucius.Iris se na něj zadívala.
"Nejprve mi řekni co byl zač"Řekla.
"Archanděl Zachariel…bojuji s ním od mé první chvilky na bojišti, je vážně dobrý"Usmál se Lucius.
"Dobrý? Dneska si měl hned několik šancí ho zabít a to jednou stoprocentní ,ale ty jsi schoval meč.Proč?" Lucius se zarazil a zamračil.O čem to….
Pak se i on rozpomněl.A pozvedl obočí.
"Já nevím"Šeptnul.Iris si povzdechla.
"Jmenuje se Zachariel že?"Lucius přitakal.
"Tak proč to tvé ,Zachary'?"Teď se Lucius zarazil ještě víc.
"Proč bych mu nemohl říkat…"
"Kdybys ho chtěl už od první chvíle zabít neříkal bys mu tak"Řekla Iris.
"To je….blbost….vždyť jsme nepřátelé"Vydechl Lucius.
"Možná….a možná také ne.I on schválně propásl několik šancí tě zranit a to jsem vás pozorovala jenom chvilku…co je mezi vámi Luciusi? Přátelství?" Zeptala se Iris a chvilku bylo ticho.
"Nevím o čem to mluvíš Iris…"Otočil se Lucius na patě a zmizel ze svého pokoje.Hlavou se mu míhaly nejrůznější myšlenky.Jak to že si nikdy nevšimnul??!

Druhou noc Iris probralo zaklepání.
"Pojď dál"Vyzvala ho a když vešel pozvedla obočí.
"Odkdy klepeš na dveře svého vlastního pokoje?"Luciusova tvář byla kamenná.
"Co se děje?"Zeptala se Iris překvapeně.Takového ho neznala.
"Přemýšlel jsem a …."Začal Lucius tiše.
"…potřebuji pomoc"Dodal ještě tišeji.
"O co jde?"
"O mně a Zacharyho"
"Ach tak takhle to je…řekni…s čím potřebuješ pomoc právě ode mě?"Zeptala se Iris.
"Věřím ti Iris…někdy i víc než sobě…myslíš že bych se do něj mohl…no…z-zamilovat?"Jemně zrůžověl a Iris vyvalila oči.Pak se ale uklidnila.
"A proč si to myslíš?"
"No protože….Seth….je partnerem jeho mladšího bratra…archanděla Kassiela a…já nevím…je možné že bych…byl stejný jako on?"Zamumlal Lucius.Iris zapřemýšlela.
"Na to musíš přijít sám….ale jedno ti řeknu Lu…ať už je to pravda nebo ne…zůstaneš mým přítelem i nadále"Špitla.Lucius se zatvářil dojatě a objal ji.
"Děkuju"Zašeptal plačtivě.

"Brečící Lucius…čeho se já ještě dočkám…tak běž, než bude svítat…"Odstrčila ho od sebe jemně s úsměvem.Lucius se na ni vděčně usmál a vyběhl pryč.Iris se jen přemístila k oknu a sledovala tmavou siuletu liona ,který odlétal pryč.
Lion
Iris
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 El El | Web | 15. února 2014 v 17:34 | Reagovat

Nádherné :O

2 Ady Neko Ady Neko | 15. února 2014 v 19:07 | Reagovat

[1]: Kuju :3

3 Zuzanka Zuzanka | Web | 17. února 2014 v 20:40 | Reagovat

nádhera... jdu hned na další dílek... :D

4 Karin Karin | 18. listopadu 2017 v 16:58 | Reagovat

jdu číst pěkné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama